Szkoła podstawowa

Szkoła Podstawowa Gedanensis

OFERTA PODSTAWOWEJ SZKOŁY GEDANENSIS

ZAJĘCIA OBOWIĄZKOWE:

Dwa języki obce – język angielski i niemiecki nauczane w małych grupach.

Zajęcia sportowe: wychowanie fizyczne na sali gimnastycznej oraz na boisku trawiastym, zajęcia na basenie, sportowy taniec towarzyski (dla klas I – III).

Szachy – dla klas I – III.

Kostka Rubika – dla klas II – IV.

ZAJĘCIA DODATKOWE (bez dodatkowych opłat):

Zajęcia wyrównawcze.

Terapia pedagogiczna.

Koła zainteresowań: Odyseja Umysłu, zajęcia sportowe (judo, gimnastyka sportowa, piłka nożna, sportowy taniec towarzyski, siatkówka, koszykówka, Sekcja Turystyczna), nauka gry na instrumentach muzycznych (flet, keyboard, gitara), koło matematyczne, plastyczne i prac ręcznych, fotograficzne, szachowe, informatyczne, przyrodnicze, origami,  „Film Club”.

DZIAŁALNOŚĆ SZKOŁY

Zapewniamy opiekę pedagogiczną, psychologiczną, medyczną.

Świetlica w godzinach 7.00 – 17.00.

Biblioteka i czytelnia.

Obiady w systemie cateringu (dodatkowo płatne).

Wyjazdy (dodatkowo płatne) na biwaki integracyjne, wycieczki krajoznawcze, letnie i zimowe kolonie twórcze.

Imprezy rodzinne: Festyn Rodzinny na rozpoczęcie roku szkolnego, Dzień Rodziny, Wieczór Opłatkowy, weekendowe wyjścia na lodowisko (dodatkowo płatne), zajęcia Sekcji Turystycznej, Amatorska Liga Siatkówki Rodziców.

Organizujemy konkursy, również o zasięgu wojewódzkim – np. „If Animals Could Speak”, „Moje Magiczne Miejsce”.

Aktywnie działa Samorząd Uczniowski i wolontariat.

Uczniowie mogą uzyskać certyfikaty językowe:

• z języka angielskiego Cambridge English: Starters (YLE Starters), Movers (YLE Movers), Flyers (YLE Flyers)
    z języka niemieckiego FIT in Deutsch 1 Goethe Institut.

Współpracujemy ze Strażą Miejską oraz Strażą Pożarną „Florian”.

Dajemy możliwość uzyskania Karty Rowerowej.

Posiadamy monitoring na terenie szkoły.

SUKCESY

Nasi uczniowie rozwijają swoje talenty, a za wybitne osiągnięcia otrzymują stypendia Prezydenta Miasta Gdańska – od 2006 roku otrzymało je 38 uczniów.

W historii Odysei Umysłu w naszej szkole, trzykrotnie nasze drużyny brały udział w Finale Światowym w USA oraz dwa razy w Finale Europejskim, z czego jedna drużyna zajęła pierwsze miejsce.
Należymy do Szkół Odkrywców Talentów.